hakkımızda title

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ?

Biz, Fast Forward olarak, 2001 yılından bu yana, kişisel ve kurumsal dönüşüm alanında hizmet veren; karşılıklı işbirliği içerisinde değer yaratmaya odaklanmış, deneyim ve birikim sahibi, dinamik bir ekibiz.

İşimiz; "gelişim ve dönüşüm için bireyleri ve kurumları - sarsmak, uyandırmak, etkilemek, fark ettirmek, geliştirmek, güçlendirmek, harekete geçirmek, dönüştürmek, olgunlaştırmak, yardımcı olmak...."

İnsan potansiyelinin sınırsızlığına ve göz kamaştıran dönüşümlerin insandan başladığına inanıyoruz. Kurumların gelişiminin öğrenmeye ve gelişmeye açık bireylerden geçtiğini düşünüyoruz. Bu yüzden "kişisel farkındalık ve motivasyon" tüm faaliyetlerimizin değişmez parçası. Öte yandan olağanüstü sonuçların bir "birlikte yaratım" sürecinin eseri olduğu inancındayız. Bu yüzden takım ruhu ve çalışması da temel düsturumuz.

Ne için varız?

Hayatında, işinde, ilişkilerinde olumlu değişimler yaratmaya ihtiyaç duyan kişi ve kurumlara; eğitimler, koçluk, seminer, takım çalışmaları vs. yollarla katkıda bulunmak için varız.

Nereye gitmeyi amaçlıyoruz?

Türkiye'de kişisel ve kurumsal dönüşüm konusunda hemen akla gelen bir merkez; öncü bir eğitim ve danışmanlık firması olmayı amaçlıyoruz.

Neden Biz?

Kurumsal gelişimi bir değişim yönetimi projesi olarak görüyoruz. Öncesi ve sonrasıyla tüm değişim sürecini tasarımdan uygulamaya sorumluluk alarak sizinle birlikte yürütüyoruz.

İşimizde uzmanız ve sadece "uzman" olduğumuz işleri yapıyoruz. Uzmanlığımız ise hem bilimsel bulgulara hem de pratik deneyime dayanıyor.

Gündemi ve yenilikleri takip ediyoruz ve programlarımızda "hızlı öğrenme" (accelerated learning) ilke ve yöntemlerini kullanıyoruz.

Müşterilerimiz için yaratacağımız değere odaklıyız. Bizim için işi sürdürmekten çok ve önce, her durumda, karşılıklı değer üreterek, işbirliği ilişkisini sürdürmek öncelikli.

İnsana inanıyoruz. Seminerlerimizde katılımcıların neleri yapamadıklarıyla değil, neleri yapabilecekleriyle ilgiliyiz.

YAKLAŞIMIMIZ

Hayat kaotiktir ve sürekli olarak koşullar değişir. Yeni koşullar, eski olan her şeyi de değişmek zorunda bırakır. Değişimin yönünü doğru okuyanlar; değişme cesareti sergileyen ve bunu uygulama becerisi ortaya koyabilenler; kısacası tüm bu hareket içerisinde "değişime en çabuk uyum sağlayanlar" - yaşama şansını sürdürür.

Değişime tepki verme şeklimiz; ömrün uzun ya da kısa olması kadar lezzetli ya da zoraki olması bağlamında temel belirleyicidir. Kafayı kuma gömüp her şeyin kendiliğinden ya da bir kurtarıcı tarafından düzeltilmesini ummak ile kafayı kaldırıp yapmamız gereken şeyi görmek ve yapma basireti göstermek arasında geniş bir yelpazede kendimize farklı uzunluk ve lezzette ömürler biçebiliriz. Bu açıdan izleyebileceğimiz 5 Ana Strateji en kolay ve geçiştirici olandan en zorlu fakat lezzetli olan ve ömre ömür katana doğru şöyle sıralanabilir;

 

  • Yeni Hiçbir Şey Yapma (aynen devam et - kafayı kuma göm)
  • Stresini Gider (uzaklaş - kendini rahatlat - kaç)
  • Kaynakları Yönet (sistemi ve kaynakları; parayı, zamanı, insanı verimli şekilde yönet)
  • Liderlik Et (anlam duygusu yarat, ilham ver - enerjiyi bütünle)
  • Bilgelikle Yaklaş (farkındalık, sorumluluk yolundan yürü; dünyayı değil kendini değiştir (bütün = değerleriyle yaşayan, davasına adanmış bir insan ol), değişmesi gerekeni doğru tespit et ve değiştir.

Bu 5 seviyede tepki, hayata 5 ana soruyla yaklaşmak demektir:

  • Kabul edilen bir sorun yok / Soru yok!
  • Nasıl Rahatlarım?
  • Nasıl Verimli Sonuçlar Üretirim?
  • Neden Öyle değil de Böyle? (Varlığım ve eylemlerim neye hizmet etmeli?)
  • Kim Değişecek? Kim Değiştirecek? Sorun Ne?

Nasıl ki başınız ağrıdığında gittiğiniz doktorun ilk yapacağı şey sorunun ne olduğunu tespit etmek ise biz de iş ve özel yaşantımızda 5 numaralı strateji ile başlayıp 2'ye doğru ilerlemeliyiz. Oysa insan durup bilinçli bir seçim yapmadığı her durumda en kolay olanı; geçmişte yaptığı ve artık otomatik hale gelmiş seçimlerini tekrarlama eğilimindedir. Fast Forward Training olarak gelişim programlarını özden yüzeye ve bir değişim yönetimi projesi olarak ele alıp tasarlayarak gerçekleştirmeyi öneriyoruz.