bio title

EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZ

Cem PEKTAŞ

Cem PEKTAŞ

1965 yılında İstanbul'da doğdu. 1984 yılında Kabataş Erkek Lisesini, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi (İktisat bölümü). 1989-1991 yılları arasında İngiltere kalan Cem Pektaş, burada değişik kurslara katıldı.

1993 yılında Pfizer İlaçları'nda mümessil olarak ilaç sektörüne katıldı. Bu şirkette 2000 yılına kadar değişik görevlerde bulundu. Saha görevi sonrası, önce Satış Eğitim Müdür Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra, şirketin sahadan gelen ilk Ürün Müdürü olarak atandı. Bu görevinde kronik ve akut pazarlardan sorumlu olup ürün lansmanı gerçekleştirdi. Daha sonra Farma Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak 6 kişilik bir kadroyu yönetti. Bu pozisyonda şirkette gerçekleşen yeniden yapılanma projesinde önemli görevler alan Cem Pektaş, "Field Force 2000" projesi kapsamında tüm eğitim sisteminin baştan oluşturulmasında kilit rol oynadı. Bu görevinde birçok kez eğitimler düzenlemiş, mümessiller dışında bölge müdürleri, ürün müdürleri ve şirket çalışanlarına programlar yapılmıştır. Pfizer New York'da eğitici programına katılan Cem Pektaş, ayrıca çeşitli uluslararası eğitimlere katılmıştır. Pfizer merkezi ile eğitim programları düzenlenmiş olup bölge ülkelerinin katıldığı uluslararası programlarda (satış liderliği, pazarlama) eğitimci ve gözlemci olarak rol almıştır. ASTD üyesi olarak dünya kongresine katılmış ve Pfizer görevi boyunca yüzlerce elemanı eğitmiş, yeni eğitimlerin oluşturulmasında ve hayata geçirilmesinde aktif katkıda bulunmuştur.

2000-2004 yıllarına Abdi İbrahim firmasında Bölüm Müdürlüğü yapan Cem Pektaş, yeni ürün lansmanları yapmış ve reorganizasyon görevlerinde bulunmuştur.

2004-2012 yıllarında da Eczacıbaşı İlaç Pazarlama' da Pazarlama ve Satış Direktörü olarak çalışmış, burada genel görevleri dışında eğitim sisteminin oluşturulmasında katkılar yapmış, eğitimciliğine devam ederek şirket içinde eğitimler vermiştir. İş geliştirme, hedefleme, prim sistemleri, inovasyon alanlarında da şirkete katkılar yapan Cem Pektaş, Eczacıbaşı holding bünyesinde uzun yıllar inovasyon kurulunda jüri üyeliği yapmıştır. Geri ödemeli alanlar dışında OTC alanında da önemli görevlerde bulunmuştur. Bu alanda Türkiye’de birçok ilke imza atmıştır.

Uygulayarak ve eğlenerek öğrenme noktasından hareketle satış, pazarlama kadrolarının etkinlik ve verimliliğinin artırılması konusunda programlar hazırlayan Cem Pektaş teori ve pratiği bir potada eriterek değişim yaratıcı eğitimler vermektedir.